| marrr a întrebat:

Heyotongue Vreau si eu sa stiu de ce atunci cand unele fete sunt pe stop pe curge mai mult sange menstrual, iar la alte fete le curge ff putin. Am o colega careia nu-i curge mult si foloseste proterslip, indiferent ca e in prima sau a 5-a zi. Care sunt factorii ce "Stabilesc" cat curge? Are legatura cu greutatea sau toxinele din corp? Multumesc:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

In principiu fiecare e diferit - nu are legatura cu toxinele ci cu gradul de echilibru energetic al organismului. Un ciclu ideal este 28perioada/3 zile sangerare. Fiecare e diferit insa. Pot scrie vreo 2-3 pagini pe tema asta. E un subiect la care am sa ma gandesc. Abordarea este diferita intre medicina alopata si cea complementara. Spune ce vrei sa stii pentru tine, ceva urgent. Daca vrei sa te documentezi cred ca trebuie'e sa citesti o carte de ginecologie alopata sau/si de medicina chineza.

1 răspuns:
| marrr explică:

Nu este ceva urgent, doar ca aveam aceasta curiozitatetongue