| Maria457creata a întrebat:

Heyy TPU, puteți sa ma ajutați cu cate ceva informații despre menisc?
1Daca ma operez cat ma tine internata(sunt copil)?
2 cat durează recuperarea daca ma duc la o clinica privata de kinetoterapie si fizioterapie?
Va rog sa-mi răspundeți, sunt destul de speriată acum am piciorul in ghips 3 sapt si dupa ma duc la rmn si o sa-mi facă operație daca nu s-a vindecat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ți se va spune acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, operatia de "reparat" meniscul se poate face dupa ce iti inceteaza cresterea, nu inainte.

dar situatia ta poate fi una speciala, poate ai avut un accidnet si trebuie musai sa fii operata, atunci inseamna ca-i o situatie critica si numai un medic iti poate spune cat va dura operatia, cat va dura recuperarea samd.

Sa stii ca nu vei avea dureri, fiindca ti se va face totul sub anestzie totala, iar cand te trezesti vei fi ajutata de medicamente sa nu te doara.
Sanatate multa!