| JokoSmile a întrebat:

Hi. Nu stiu cum am reusit dar mi-am scrantit mana. Ma doare mana dreapta la incheietura mai ales acolo la,, ousor, sau cum se numeste :D. Durerea e suportabila si ma doare doar atunci cand o misc. Nu s-a umflat decat foarte putin, e vizibila doar daca te uiti atent, oricum sigur din nimica asta nu ma voi duce la doctor:P.
Dar cred ca o chestie de genu m-ar ajuta :
http://images2.okr.ro/......15_300.jpg

Nu stiu cum se numeste, cat costa si unde as putea gasi si daca chiar imi foloseste?:D
Sau poate este altceva ce m-ar putea ajuta...
Multumesc :*
Peace :x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa va consulte un medic. http://www.i-medic.ro/......luxatiilor

| BGDs a răspuns:

Se numeste fasa elastica si o poti gasi la farmacie sub multe forme. Ar fi bine sa iti tii mana bandajata cateva zile cu o fasa de astea