| TheGrooveStreet a întrebat:

Am 14 ani si sunt cam slab. Am inceput sa mananc serios si sa fac niste exercitii si am ajuns de la 45kg la 48kg cam intr-o luna. Dar am o problema, cu toata ca m-am mai ingrasat putintel tot mi se vad oasele din zona pectoralilor (mai exact la stern). Cum sa rezolv? p.s. am 1, 65

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| vanonim a răspuns:

Du-te la sala.

| iulibrasov a răspuns:

Du-te la sala si ia proteine

| geaninaprisacaru a răspuns:

Hey! mananca dupa 7 seara paine (proaspata ca e mai buna ) si alimente grase. sopr la ingrasat

| serjju a răspuns:

Ia vitamine...

| skary a răspuns:

La inaltimea asta ar trebui sa ai ap 65 kg iti recomand un abonament la sala si mese fixe cu cel putin 2 feluri de mancare si iti spun capana la vara ai sa ajungi la greutatea la care doresti

| rutanklan a răspuns:

Flotarile sunt destul de accesibile. Iti dezvolti multi muschi executand flotari corecte iar tie probabil niste pectorali nu iti strica. Asa ca spor happy

| alinbrd a răspuns:

De vina e metabolismul tau.Arderile interne sunt foarte puternice.Mancarea presupun ca nu te va ajuta; doar proteinele. Daca folosesti un program de antrenamente vei creste mai repede.Dar fara vointa e greu.Cauta ceva sa te motiveze.De exemplu fa-ti o poza in fiecare zi si in decursul a o luna de antrenamente vezi ce ti-a iesit.

| geaninaprisacaru a răspuns:

Scuze era spor!batting eyelashes

| Dement_Copil_1998 a răspuns:

Si eu am 1, 60 si am 40 kgstraight face nu stiu ce sa fac si mananc mai mlt ca un obezstraight face nu-s bolnav de nimic

| Cosmin86 a răspuns:

Ce intelegi prin "mananc serios"? Cate mese si ce contin ele?