| TheGrooveStreet a întrebat:

Hi TPU, Am fost la doctor acum 3 zile pentru ca imi aparuse cateva bube pe mana si spate ( cred ca am in jur de 12-18). Cand am fost la doctor bubitele erau umflate iar doctorul mi-a spus ca am varicela(eu crezand ca am facut o intoxicatie ceva). Si acum in a 3-a zi bubitele se retrag incetul cu incetul, in loc sa mai apara mai multe (eu stiam ca apar pe tot corpul). Inca ma indoiesc de decizia mediculuithinking, cum pot vedea sigur daca am sau nu varicela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Mergand la alt doctor sau sa mergi tot la acela la care ai fost si sa ii spui ca se retrag. Altceva nu ai ce sa faci. :?

| valentingb a răspuns:

Simplu, mergi la un alt doctor pentru inca o parere. poate ca e un drum in plus, niste bani in plus, dar e mai sigur.

| Dana211 a răspuns:

Nu ai cum sa vezi iar eu cred ca nu ar trebui sa te indoiesti de ce a spus medicul. Intrebarea mea este : ai stat doar in casa sau ai iesit si pe afara? Pentru ca daca ai iesit din cauza aerului rece bubele se pot retrage.

| unknownn a răspuns (pentru Dana211):

Banuiesc ca a stat doar in casa, pentru ca daca are varicela n-are voie sa iasa din casa.

| Dana211 a răspuns (pentru unknownn):

Din moment ce nu crede ce spune doctorul poate nu a stat. Plus ca majoritatea copiilor din ziua de azi mai ies cate o jumateta de ora seara afara chiar daca sunt bolnavi pentru ca "nu are nimic"

| Bєshka a răspuns:

Poate ai alergie la cv.si mie mi s-a intamplat da peste vreo 2-3 zile mi-a disparut.

| micutzadraguta a răspuns:

Pai asteapta pana toate iti dispar si apoi du-te la doctor sa te controleze asa e cel mai corect :* pwwp Pa Pa