| LilithBi a întrebat:

Hi TPU! am un prieten caruia acum cateva zile i s-a strambat gura si ochiul drept i se inchide...de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Pai prietenul tau trebuie sa mearga de urgenta la spital ca are o pareza faciala,este f grav, cu asta nu este de asteptat,nici de ignorat, poate in orice clipa sa faca o paralizie totala daca nu-l interneaza, daca in 24 de ore gura si ochiul nu i-a revenit la forma initiala,inseamna ca a suferit un INSULT(atac cerebral),daca i-a revenit este un semnal ca circulatia sanguina este dificila,fie ca are stenoze, fie ca singele este f gros, oricum in ambele cazuri este f periculos si tr sa ajunga la spital.Multa sanatate prietenului tau

| ZEU93 a răspuns:

Spune-i sa se duca la medic urgent, oamenii fara diploma in acest domeniu nu pot propune solutii si pare un caz grav sad Sper sa se faca bine

| andrei88u a răspuns:

Are pareza faciala! Sa faca acupunctura sa nu se nenoroceasca cu prednison...

| Enzo2011 a răspuns:

Poate are o semi-paralizie a fetei trebuie neaparat sa vada un medic caci poate risca sa ramana asa

| WeeD a răspuns:

De la curent.

| LemonCandy a răspuns:

Wow.o.o
Ar trebui sa mearga la doctor.Doamne...

| Ru_6428 a răspuns:

Doamne. a facut pareza. sa se duca la medic!, sau semipareza :O

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Pareza Faciala.

http://www.topmedica.ro/......imetrica/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)