| SunnyFlame a întrebat:

Hi TPU! cu ce pot scapa de puncte negre[am cateva]daca se poate cumva sa fie ceva ce pot face acasa [am o crema sau ceva de genu de la avon da dp 1 saptamana iar imi apar]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Fa-ti o masca cu ou si malai e foarte buna.
1 albus de ou il bati pana se face spuma apoi pui 2 linguri de malai si amesteci.
Te freci cu aceasta caompotitie pe fata si stai 5 minute cu ea, apoi te speli cu apa calduta
Masca trebuie sa o faci de 2 ori pe saptamana.
N'ai idee ca minuni face

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este pentru curățarea tenului, punctele negre le îndepărtezi prin stoarcerea lor după în prealabil ce ai făcut baie de aburi pentru dilatarea porilor!
Pa, pa.

| Lasatunumele a răspuns:

Daca ti se pare prea dureros sa le storci, poti folosi o spuma pentru curatare. Eu asa mi le scot, pentru ca mi se pare un chin prea mare sa stau in fiecare saptamana sa-mi torturez fata. Si unele se mai si infecteaza, si ma fac cu inca 5-6 cosuri asa ca sa nu ma plictisesc.

| Lasatunumele a răspuns:

Scuze ti-am dat link-ul unui demachiant. Dar tot asa arata sticluta si la solutia calmanta, doar ca nu o gaseschappy

| mariamary a răspuns:

Poti merge la cosmeticiana pentru un tratament special.Costa in jur de 50 de lei.Se face odata pe luna sau poti incerca acasa sa ti le scoti singura.Si eu am aceiasi problema.In fiecare saptamana imi fac o baie de aburi din musetel stau deasupra ei 5 minute dupa care imi infasor degetele intr-un pansament si mi le scot usor.In fiecare seara aplic o solutie de la farmacia naturista Favisan Activa cu musetel propolis si nuca si odata pe saptamana ma spal cu tarate.Dar spalarea cu tarate si baia de aburi NU trebuie facuta in aceiasi zi deoarece agresezi pielea prea tare.Trebuie sa te demachiezi in fiecare seara si sa-ti hidratezi pielea cu o crema. Sper sa-ti fie de ajutor.Mai poti cauta pe internet masti din rosii sau diverse pentru ca ajuta si ele.

| byabyaby a răspuns:

Incearca kva naturalistwinking

| Hoteteu_Nicolae_1985 a răspuns:

O idee:
http://www.ele.ro/......a-ta-34926
Sau citeste si alte articole interesante:
http://www.ele.ro/sanatate

| Hoteteu_Nicolae_1985 a răspuns:

Atentie: Nu da cu orice crema, ca iti poate face si mai rau!