| Alecso563 a întrebat:

Holla TPU, de aprox o saptamana tot sunt deranjat la stomac, am crampe care trec după ce ma duc la baie...de mic copil stiu ca am oxiuri, dureri de stomac. Aveam câteva zile la rând si dupa 2-3 de diaree dar acum încă continuă. A fost problemă ca nici nu am mâncat ce a trebuit zilele trecute, am luat azi un ceai de menta si am facut un pilaf. Poate până mâine imi va trece..am luat furazolidon dar parca nimic.Nu am vărsat, nu am dureri exagerate de stomac, nu elimin sânge.Ce imi recomandați sa iau? Precizez ca sunt in Spania si inca nu am medic de familie și e mai greu să spun asa sa ma duc mereu la spital...in trecut făcusem analize cu bariu si nu aveam nimic, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și dacă ești în Spania, caută o soluție să ajungi la medic.
Repaus, să nu mănânci nimic o zi, doar ceai îndulcit.

| Alecso563 explică (pentru sadrian46):

Am băut azi 2 ceaiuri si mi-am mai revenit am observat.

| sadrian46 a răspuns (pentru Alecso563):

Mă bucur.