| datesraluca a întrebat:

Hristos a inviat!
Am si eu o problema...de vreun an de zile am inceput sa imi intind parul cu placa (de 2, 3 ori pe saptamana) si acum parul meu e varza... e ars si imi cade foarte mult.
M-am hotarat sa nu il mai intind si sa merg sa tund ce este ars. Dar ce ma sfatuiti sa fac sa imi regenerez parul?
Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Foloseste placa doar cu ocazii speciale, nu asa de des, sa zic ca de 2-3 ori pe an?
Samponul pentru regenerarea parului contine keratina, proteina care sta la baza formarii parului, unghiilor dar eu cred ca dieta ajuta mai mult la regenerarea lui decat tratamentele externe.

| BoOoMbOnik a răspuns:

Foloseste un sampon si un balsam pentru par ars sau degenerat. si nu mai folosi placa tongue cel putin o perioada buna de timp. Fundita? Te rog! Mersi :*:*

| Ramona_6382 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.cel mai bine este sa te tunzi si sa nu mai folosesti placa.nici cu mastile nu prea merge.a incercat si eu si nu a dat rezultatebig grinbig grin: tunde-te dar numai cat este ars si nu il mai fa asa de des

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat a inviat! Foloseste masti de par, de preferat cele naturale obtinute din galbenus de ou, ulei de masline etc. Uleiul de ricin cumparat de la farmacie sau din magazinele naturiste este foarte bun pentru regenerarea si cresterea parului de asemenea.O zi buna.