| ⅓Al€X_Red Mx⅓ a întrebat:

Http://neagualexandru.wordpress.com/
Orice donatie e bine venita!
Alex vrea sa se dezvolte normal
Ma numesc Neagu George Alexandru, sunt din Caracal? i am 6 ani. La vârsta de un an? i doua luni am fost diagnosticat cu Scolioza congenitala dorso-lombara. Port corset Chaneu de la un an? i jumatate, al carui scop a fost sa încetineasca evolu? ia bolii pentru a ajunge la o vârsta mai mare, de 12-14 ani, când pot fi operat.
Din pacate curbura coloanei s-a accentuat, astfel încât, astazi am diagnosticul de Cifoscolioza congenitala, Maladie von Recklinghausen, asta însemnând ca pe lânga curbura coloanei mi-a aparut? i o cocoa? a.
Din cauza acestei boli crunte, nu ma pot dezvolta normal, sunt mult mai scund decât copiii de vârsta mea? i mult prea slab. Organele interne nu se pot dezvolta normal, cel mai mult având de suferit inima? i plamânii.
Am întrebat-o pe mama mea de ce "Doamne, Doamne" mi-a dat boala asta? i
mi-a spus ca sunt un copil special? i puternic, care pot învinge boala, însa nu singur.
Cel mai mult sufar când copiii îmi spun "piticanie."
D-l doctor mi-a spus ca trebuie sa ma opereze, dar are nevoie de un aparat care costa foarte mult.
Ma rog în fiecare seara sa strângem banii necesari pentru opera? ie. Am nevoie de ajutorul vostru pentru a strânge suma de
50 000 Euro, costul aparatului.
Am deschis cont pe numele tatalui meu Neagu Gheorghe, la RAIFFEISEN BANK:
* - cont în Lei RO95RZBR0000060011549443
* – cont în Euro ROo2RZBR0000060012896022
Telefoane: Neagu Gheorghe 0763929009
Neagu Lavinia 0766708992
E-mail lavineagu@gmail.com
Sper din toata inima sa reu? esc sa-mi împlinesc visul de a ma dezvolta normal? i de a ma putea juca cu copiii!
Bunul Dumnezeu sa ne apere? i sa ne daruiasca tuturor multa sanatate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

La ce intrebari ai pus pana acum pe site, ma indoiesc ca ai doar 6 ani.

| Ronnix a răspuns:

Hey pustiu? Ti-am analizat toate intrebarile anterioare de pe acest site si nu am decat 3 cuvinte pentru tine... "Mergi la scoala!"

Pentru toti utilizatorii TPU : Nu va lasati indusi in eroare de aceste mesaje idioate. Cei care le scriu, le scriu cu un singur scop : sa castige bani usor si fara efort. Pustiul care a scris acest mesaj nu are 6 ani, daca vreti dovada, accesati acest link http://www.tpu.ro/utilizator/rewb/intrebari/ si spuneti-mi daca un baiat de 6 ani ar fi pus asemenea intrebari. Nu, repet NU DONATI nimic fiindca totul este FALS.

O zi buna! :)

| sanatatesiviata a răspuns:

A se vedea cartea despre stil de viata sanatos, alimentatie sanatoasa, vindecarea oricarei afectiuni ("boli" - leziuni la nivel celular - Indreptari ale coloanei, scolioza si alte afectiuni ale sistemului osos prin stil de viata snatos, alimentatie sanatoasa a se vedea si prezentariel video cu Dr. Robert Morse) explicatii simple de inteles pentru oricine, efecte pentru o sanatate exceptionala:

- Despre cum se vindeca si alte afectiuni, prin stil de viata sanatos, vedeti si linkul: http://www.sanatatesiviata.ro/......generation

Asemenea pentru sanatate mintala, emotionala si sufleteasca a se vedea si conferintele utile de aici:
- Pr. Nicolae Tanase: http://www.sanatatesiviata.ro/familie-si-educatie/122-pr-nicolae-tanase

- Maica Siluana Vlad: http://www.sanatatesiviata.ro/familie-si-educatie/127-maica-siluana-vlad

Echipa SanatateSiViata.ro