| mihaa a întrebat:

Http://www.incont.ro/......n-ul.html, ce parere aveti de noua lege a sanatatii? eu nu sunt de acord, servici proaste si mai impun o taxa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma intreb de ce se mai opresc bani din salariu pentru sanatate?
Seful meu s-a operat la inima... operatia costa 20. 000 de euro.
Nu a platit niciun euro.
Si o curatenie in spital...de luceau toate.Plus telefon ca sa suni acasa la fiecare pat.
Eheeee saraca Roamanica...mai e mult pana departe.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord, fiindca asta va scadea adresabilitatea oamenilor la medic, ii va speria si ii va face sa ignore consultatiile necesare, facandu-i sa ajunga prea tarziu la medic cand au nevoie de tratamente scumpe, dureroase si, posibil, ineficiente.
Si asta in timp ce vesnic banii contribuabililor la sanatate sunt deviati spre plata pensiilor.

| Corina a răspuns:

Este o mare porcarie, cum sunt multe altele in tara asta! Ministri astia nu stiu cum sa ne mai jupeasca, pentru a le fi lor bine. Probabil ca nu mai e mult pana cand si invatamantul primar/gimnazial va fi cu plata. Poate si aerul pe care-l respiram il vom plati. Cine stie ce ne mai asteapta? Dumnezeu sa ne-ajute!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Crezi ca ne intreaba cineva daca suntem de acord?

| mihaa explică:

De ce nu merge linkul l-am luat de pe stirile pro tv
Vezi cum va functiona acest sistem pe www.incont.ro!

| mihaa explică:

Ms, ma ajutat gabriela
un lucru e sigur, tara asta merge din rau in mai rau, dar noi suntem prea mici pentru a putea schimba ceva
si de acord cu criticul pentru ce ne opresc 7/100 din salar pentru sanatate? aaaa pentru parlamentarii nostri sa traiasca bine

| remus a răspuns:

Nu sunt de acord, apare dubla impunere, mi se retin impozit si cass direct din pensie, de acesti bani retinuti eu nu benificiez sub nici o forma din partea statului, trebuie sa actionam guvernul in justitie. sunteti de acord?

regis
| regis a răspuns:

Eu as fi de acord, cu conditia sa iti poti alege singur asiguratorul. Adica sa imi retina contributia, dar sa pot opta pentru un asigurator privat. Ca de obicei statul este un prost adiministrator, iar de banii pe care mi-i retine din salariu nu este in stare sa imi asigure nici macar o consultatie gratuita.
Dar na, asta am votat, asta avem.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ne vor jupui din trei părţi, CAS-ul, coplata şi şpaga...numai bolnav să nu fii în România! Link-ul nu-ţi merge din cauza virgulei de după "html", reediteaz-o şi lasă un spaţiu mai mare între ele.

| shalimar a răspuns:

Am citit si eu dimineata. e socant.asta este tara noastra.trebuie sa scoatem bani din buzunar, dar buzunarele sunt goale.pentru o vizita la doctor trebuie sa platim 5 lei iar pentru o vizita la domiciliu 15 plus timpul medicului.sa rad sau sa plang? imi iubesc tara si nu imi reneg originile, dar aici in italia imi vine medicul acasa in fiecare luna doar ca sa vada cum ma simt, iar daca am nevoie de reteta dau un telefon si mi-o lasa pe hol. fara coada, fara nervi.si nu ii dau nici un banut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, ati citit tot? "Se estimeaza ca peste 9. 400. 000 de persoane vor fi scutite de la plata tichetelor pentru sanatate."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt de acord cu noua lege

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În alte ţări s-au strasn semnături de la populaţie ca să fie anulat această lege, căci democraţia decide şi au avut rezultate, la noi de ce nu se poate?

| marianaa a răspuns:

E foarte adevarat!

| andrei_3705 a răspuns:

În alte ţări s-au strasn semnături de la populaţie ca să fie anulat această lege ,căci democraţia decide şi au avut rezultate ,la noi de ce nu se poate ?