| claudiaptpr a întrebat:

I-am facut o injectie mamei mele si am uitat sa dezinfectez zona inainte. Ce se poate intampla? Am citit pe net ca poate sa fac abces fesier si e destul de urat. Dar e musai sa faca sau poate are noroc si scapa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate face abces dar nu in toate cazurile va si face, aceste cazuri sunt mai rare.

1 răspuns:
| tipu a răspuns:

E risc dr infecție, nu neaparat de abces. Abcesul e un tip mai avansat de infectie, mai grav. Se poate infecta putin zona sau, cel mai probabil, se poate sa nu se intample nimic. Dar ideal e sa dezinfectezi.