| Lightning1997 a întrebat:

Iaurtul,daca a înghețat in frigider, mai e bun pentru consum? După ce se dezgheata, se mai poate consuma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Da. Nu e nici o problema.
Poate fi consumat cu încredere.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, nu prezinta riscuri, doar ca de obicei are o consistenta neplacuta, fiindca, dupa dezghetare, se separa apa.

| Crackman a răspuns:

Este ca o inghetata deci da este ok

Bula
| Bula a răspuns:

Iaurtul inghetat se poate consuma fara probleme dupa dezghetare.

Problemele insa sunt altele:
- Ce frigider este in care ingheata interiorul? Frigiderul trebuie sa aiba temperatura intre +2 si +5 grade.
- Ce contine acel "iaurt"? Zerul din lapte ingheata sub -7 grade, deci e posibil ca "iaurtul" sa contina apa si prafuri, nicidecum lapte adevarat.

| CleanHeart a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat