| UnchiulRamiz a întrebat:

Ibugrip plus se poate luala 4 ore? Pe prospect scrie ca da, la nevoie. Sunt răcit de vineri noapte, febra nu mai am făcut de ieri. Farmacista a scris sa iau de 3 ori pe zi. Mi a mai dat și viroprotectrapid+Quercetina plicuri 2 la zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai daca scrie pe prospect de ce ne mai intrebi pe noi? Se poate lua la 4 ore dar doza sa nu depaseasca mai mult de 3 pastile pe zi

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă scrie pe prospect da.

| Mindfulness a răspuns:

Mănâncă usturoi cu ciorbe relativ fierbinți și ceaiuri cu lămâie și o să îți revii. Usturoiul e cel mai bun antiviral, poți mânca zilnic câteva zile nu e nici o problema.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Dacă iei Ibugrip doar atât să iei. Nu lua şi Paracetamol pe lângă pentru că ajungi la supradoză.

| UnchiulRamiz explică (pentru StudentLaMedicina):

Pai nu mai aveam parasinus sa iau. Oricum nu luam și de mai aveam în combinație.