| Chs_Răzvan_1991 a întrebat:

Ieri am avut un accident si mi-a ajuns spray(din acela pentru graffiti) pe fata si putin mi-a ajuns in ochi. Astazi ma doare ochiul. Ar trebui sa imi fac griji? Ar trebui sa ma dau cu un anumit medicament sau sa astept sa se vindece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ciresik80 a răspuns:

Pana sa ajungi la un medic fa-ti un ceai de musetel sau de tei si spala-ti ochii, vezi ca se gasesc picaturi de ochi speciale in farmacie.

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la oftalmolog, leziunile corneei daca nu sunt tratate, pot duce la orbire.

| DushulRece a răspuns:

Pe viitor lasa-te de mazgaliturile alea

| Chs_Răzvan_1991 explică (pentru DushulRece):

Sa stii ca m-ai ajutat chiar foarte mult... straight face
Si apropo, oficial graffiti este arta moderna, in niciun caz mazgalituri. Daca tie nu-ti place nu inseamna ca sunt mazgalituri!

| DushulRece a răspuns (pentru Chs_Răzvan_1991):

SI elefantii cand picteaza cu trompa pe o panza uriasa e tot arta moderna

| Chs_Răzvan_1991 explică (pentru DushulRece):

Daca iese ceva frumos si artistic(pentru unii, nu va fi considerat la fel de toata lumea, e imposibil) atunci poate fi considerata si asta arta...

| Mandy693 a răspuns:

Doar un medic oftalmolog iti poate spune cu exactitate ce trebuie sa faci

| Eftimie_Marius_1970 a răspuns:

Stai linistit, nu o sa patesti nimic rau, mie mi-a intrat multa vopsea de spray in ochi deoarece practic graffitiul si nu am patit nimicn.