| Antonies a întrebat:

Ieri am facut operatie de apendicita iar azi am mancat cativa pufuleti. Are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Nu aveai voie. Timp de 2 saptamani trebuie sa tii regim.Nu ai voie nimic cu sare. Daca ai mancat cativa, nu cred ca o sa-ti dauneze dar nu mai manca.Si eu m-am operat de apendicita si stiu ca este greu sa te abtii 2 saptamani de la anumite mancaruri dar sanatatea mai presus de toate.

3 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia si depinde si de tipul operatiei(laser sau clasica), insa evita sarea pentru o vreme, oricum nu cred ca e ceva atat de rau.hai insanatosire grabnica happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic, nu te impacienta. Cativa pufuletinu afecteaza.

| blueunicorn2025 a răspuns:

Nu