| Robert_Mocanu_1996 a întrebat:

Ieri am fost înțepat de un țânțar in mijlocul zilei. mi s-a parut ciudat ca un țânțar sa fie atât de agresiv și să mă înțepe de 3 ori zi fiind. Cand l.am vazut am observat ca era mic si alb cu negru. am căutat pe net si se aseamănă cu cei infestați cu malarie, west nile etc. Ar trebui sa mă ingrojorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Du-te la un check daca te simti ciudat in urmatoarele zile.

| Lzehxo a răspuns:

In opinia mea, ar trebui sa vezi cum evolueaza intepatura, daca a ramas vreun semn, daca apar probleme de sanatate(de ex oboseala desi tu dormi 8 ore, greata, dureri abdominale sau alte simptome..etc) consulta un medic. Probabil e o intepatura banala, dar poti sa te asiguri mergand la doctor.