| 1Q a întrebat:

Ieri am umblat in padure si cand am pus mana pe o frunza mo intepat, ori avea un spin ori mo piscat un paianjene ca am vazut ca aveam pe mine un paianjen mic, dupa aceea am ajuns acasa si am vazut ca pe degetul mare mi aveam ceva albastru am incercat so spal da nu se ducea se poate sa fie vreo vanataie de la intepatura sau e o otrava sau venin, cand apas pe ea nu ma doare, plus ca nu mai stiu daca pe degetul ala m-am intepat, ce poate fi dau FUNDA SI VOT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Du-te urgent la medic. Nimeni nu te poate sfatui aici. Cine-ti da sfaturi, le da ca sa fie interesant.

| stefanescu3_8007 a răspuns:

Nu cred ca e ceva grav cred ca s-a invinetit, daca observi ca tie rau sau vomiti du-te de urgenta la doctor.Dar e bine sa te duci la un control bafta big grin funda big grin

| RaPpErBoY_7155 a răspuns:

E o intepatura de paianjen freaca-te cu sare acolo la deget. Funda?

| AlexXxKiiddxD a răspuns:

Pai cred ca este o vanataiethinking nu sunt foarte sigur...dar venin nu poate sa fie... nu-s expert in astea dar mi-am dat cu parereabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| KaterinaPetrova a răspuns:

O sa te transformi in spider man