| KissByKiss a întrebat:

Ieri cand veneam acasa, am trecut strada si nu am vazut ghetusul. Am cazut exact in genunchi, doar pe dreptul. Ma durea tare, dar cand am ajuns acasa nu se vedea nimic.Azi este rosu, vanat si putin umflat, inca ma doare tare. mama zice ca poate am fisura de rotula. este posibil? ce simptome ar trebui sa am? multumesc anticipatsadsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Daca era fisura la rotula, nu puteai rezista de durere.
fisura exclus... entorsa si nebunii din astea sa fie.
comprese cu gheata, maseaza cu ceva ce ai prin casa, bengay dala, etc...
bafta

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Durere, edem, impotenta functionala sunt simptomele ce insotesc bolile articulatiilor, inclusiv cele traumatice. Daca si maine persista aceste simptome si nu scad in intensitate, du-te la un ortoped, cu cat primesti tratament mai repede, ca atat e mai bine. Multa sanatate!

| Loser8299 a răspuns:

Daca ai o fisura ar trebui sa sa umfle si nu prea ai putea sa iti misti picioru, decat greu.Nu cred ca ai nimic grav...Parerea mea