| Alex826391042 a întrebat:

Ieri dimineata cand am plecat la scoala m-a plouat de la abdomen in jos (avem umbrela dar ploua inclinat) si pana sa termin orele am stat asa, nu eram leoarca, eram ud doar un partea din fata. Intr un final m-am uscat dar ma simteam incomod fiind ud si in clasa o temperatura nu chiar mare. Tot ieri seara cand am urinat am observat pe la final ca urina era alba, ca laptele. Ma gandesc ca fiind ud fix in zona vezicii si avand o senzatie de rece pana s-a uscat, e ca un fel de raceala sau ceva. Are sau nu legatura cu ce am scris mai sus sau a fost o coincidenta? Asta poate fi cauza? Mentionez ca am facut la inceputul lunii analize si urocultura si au iesit foarte bine mai putin glicemia 112 normal fiind 106 dar uitasem si seara inainte de culcare am uitat si am baut un suc si probabil de asta. Am 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o coincidență nefericită, du-te URGENT la un urolog

| shyde a răspuns:

Sa ceri de la urolog sau dr de familie analize mai amanuntite. Microalbuminurie, raport albumina/creatinina, GFR, creatinina serica, uree serica, sediment urinar, chestii de-astea mai specifice.

Dar important e daca cumva se mai intampla, ca poate a fost doar atunci. Oricum analizele nu iti strica, dar daca nu ai probleme care persista, n-as crede sa fie vreo problema mare.

A da, si nu mai bea toate porcariile toxice de la magazin, ca oricum iti fac rau pe toate planurile.