| Girly97 a întrebat:

Ieri dimineata cand vorbeam la telefon m-am ridicat de pe banca si imediat am simtit o durere ingrozitoare la picior, in fata talpei. A disparut dupa cateva minute dar mai sunt momente cand simt dureri de scurta durata in special seara. Credeti ca ma pot trata acasa sau sa merg la medicul de familie? Mi-e teama ca daca merg pentru o problema asa mica ma voi face de ras.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Gabi! Permite mi sa te corectez, se zice in fața tălpii, nu talpei, durerea pe care ai simtit o in talpă poate fi de la faptul ca te ai ridicat brusc de pe bancă forțînd talpa, tu simti acele dureri in talpă deoarece ai traumatizat zona, incearca sa ti faci masaj la talpă cu cremă sa calmezi durerea, porti pantof cu toc de obicei? Sau atunci cand ai simtit durerea in ce erai incalțată? Presupun ca esti fată nu? Ce varsta ai? Multă sănătate.

| Girly97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am fost in papuci toate aceste zile, niste papuci usori. Imi cer scuze de aceea greseala gramaticala, eram in graba cand am scris intrebarea. Da, sunt fata si am 19 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Girly97):

Multi inainte! Stai linistită toti gresim, cum te simti te mai doare talpa?

| Girly97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ma simt mult mai bine, de obicei ma doare doar seara. happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Girly97):

Multă sanătate.