| roox a întrebat:

Ieri m-am dus la dermatolog să-mi dea negii cu Cryopharma. Zis şi făcut.
Azi am beşici(din câte am auzit, e un lucru normal). Ok. Asta se întâmpla dimineaţa. Acum una din beşici(pentru că eu am avut mai mulţi negi) mi s-a înroşit / înrozit)
Ce e de făcut?:-d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| deeuh a răspuns:

Buna si eu am avut negi, m-am drat cu cryopharma, dar nu m-am dus la doctor. Pe prospect spune ca trebuie sa astept 15 zile pana se face efectul. Mai am 7 si deja mi s-a trecut un pic si da la inceput in primele 3 zile mi-au aparut dar cu timpul s-au dus.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic, las-o in pace. Se va vindeca incet incet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am dat ieri, dar din cauza aplicatorului care era prea mare solutia a ajuns si pe pielea sanatoasa iar acum am niste usturimi ingrozitoare...Deeuh si tu ai patit la fel? Daca da ca timp a persistat usturimea?

| soparlamica a răspuns:

Incearca tinctura de propolis.Eu am avut surpriza sa vad cum trec negii dupa 2-3 aplicari, dar din pacate nu la mine pentru. ca inca ma chinui sa scap de ei. Daca nu dispar asa repede oricum insista.Ma poti folosi si rostopasca...Solutiile din farmacie au efect la inceput dar dupa ce se refac capata un fel de rezistenta si nu mai reactioneaza in nici un fel.

| deeuh a răspuns:

Nu mai am nimic acum