| adrian88_9398 a întrebat:

Ieri mi-am luxat mana dreapta! Si nu stiu cum sa fac sa imi treaca. Ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Trebuie sa te duci la doctor, daca e ceva complicat? Nu te risca!

| Tabii. a răspuns:

Du-te imediat la doctor.Iti va pune mana in ghips, dar daca nu te duci ti se va umfla mana si situatia se va agrava asa ca du-te repede la doctor.

Bafta!

| MOONWalk_8865 a răspuns:

Du-te la doctor. O sati puna probabil mana in ghips si iti va spune cat sa stai cu ea. Daca as fi aut si eu o mana fracturata, si cu manan ghips, toata lumea mi-ar fi semnat pe ghips

| lala178 a răspuns:

Du-te la spital.Sigur ei vor stii ce sa facahee hee

| Anda_5897 a răspuns:

Pot sa spun doar un cuvant: spital! mergi acolo de urgenta si te vor ajuta doctoriiwinking

| Antoniska25 a răspuns:

Buna. Fa orice dar nu te du la Spital.
O sa iti puna mana in ghips si apoi o sa iti ramana stramba toata viata. Asa a patin prietena mea! Nu vei mai putea scrie niciodata cu mana dreapta va trebui sa inveti cu mana stanga straight face
Uite ce poti sa faci :
1. Pune-ti gheata.
2. Compre cu apa rece. Trebuie tinu-ta asa tot timpul si noaptea!
Incearca sa mergi la un om care se pricepe cu asa ceva. Daca stai langa Chisineu Crisi du-te la,, Vanatori '' in acel sat exista un om foarte cunoscut acolo care se ocupa cu asa cevawinking
Nici nu vei apuca sa spui,, Auu'' ca el cand a pus mana pe mana ta ti-a si facut-owinking si eu am fost la el. Tot asaam patit si eu ca si tine.
Apoi dupa ce ti-a facut-o te va mai durea putin timp si va trebui sa te faci cu o crema numita,, Diclac '' cateva zile si gata! Vei fi ca nou!winking
Sper ca te-am ajutat.
Funda?