| Andreea_Diana_1997_CJ8h a întrebat:

Ieti am stat in soare cateva ore la țara. Nu era foarte cald. Eu, de fiecare data cand stateam in soare in anii trecuti( in caldura mare), lesinam. Imi e tare frica sa nu mai lesin din nou anul acesta. Nu lesinam fix atunci cand stateam in soare, ci a doua zi. Maine credeti ca voi lesina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eXtremeAdy a răspuns:

Pai nu mai sta, soarele in zilele astea arde ingrozitor de tare, incearca sa te dai cu o crema de protectie solara si expune-te cat mai putin la soare, de asemenea bea multa apa. Nu toti oamenii sunt la fel de rezistenti la soare, de asta e bine sa fie luate masuri.

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Ai primit un sfat bun. Fereste-te de soare.