| Szekely_Veronica_1958 a întrebat:

Imi apar in palme si pe degete locuri mici unde mi se cojeste pielea, ..nu am umblat cu detergenti, ...este vorba de lipsa de oarecare vitamine? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De lipsă de nutrienți, vitamine, minerale și antioxidanți, care se găsesc în vegetale.
Mai poți folosi un unguent pentru mâini.

| Andreeush a răspuns:

Probabil ai lipsă de calciu.

| Nătărău a răspuns:

Mi se întîmplă și mie așa după ce folosesc inteliponul încontinuu mai mult de 2 ore.