| HelloKitty20 a întrebat:

Imi cade parul foarte tare si am folosit pana acum samponul Revalid si pastilele Viaderm Complete si nici un rezultat.Nu mai pot continua asa.Nu folosesc placa des desi feonul il folosesc tot timpul.L-am si vopsit dar nu recent.Ce tratamente sa mai fac? M-am gandit la fiolele pentru regenerarea parului de la Gerovital.Am auzit ca sunt bune.Astept parerile voastre.Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa analize de sange. Daca ai o anemie marcata, strici banii degeaba pe tratamente externe.

| emilitalia a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament......Asa cum scrie si aici este o problema foarte serioasa care presupune consultarea unui medic de specialitate si nu tratata dupa ureche din spusele altora. Incerca totusi si tratamente naturiste nu mai baga tot felul de chimicale in parul tau care si asa sufera foarte tare.Ai incercat cu urzica? Succes si sa te vad cu parul pana la genunchi. Sarbatori fericite.

| anacolda a răspuns:

Da-te cu ou pe cap inainte d ea te spala si foloseste, apoi un ou sau un galbenus ca sa te speli, in loc de sampon. O sa stopezi rapid caderea parului. AM verificat-o, desi parea ciudat sa ma spal cu ou.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/