| pafnu a întrebat:

Imi curge sange din ureche.Cand ma sterg apare sange pe prosop.Ce am si ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor la ORL, pana ajungi, nu te scarpina sau sa bagi betisoare in ureche, poti pune un mic tampon de vata.Nu uita, URGENT la doctor!

| RAY a răspuns:

Si mai stai acasa, cheama ambulanta vrei sa faci hemoragie acasa sa mori, crezi ca e de glumit cu sangele

| Kamelya8537 a răspuns:

Bine ar fi sa te duci sa iti faci un control ORL.

| SimonaCristina a răspuns:

Poti avea timpanul spart, deci nu e de gluma. Fa un consult ORL urgent!

| mona a răspuns:

Fa neaparat o vizita la ORL

| doctoressa a răspuns:

Sa te prezinti cat mai repede posibil intr-un serviciu ORL. http://www.i-medic.ro/

| OnuOnulică a răspuns:

Ai grija ca nu e de gluma du-te la un medic.