| alexutzza_1516 a întrebat:

Imi dati si mie va rog niste diete si niste sfaturi cum sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Cel mai bine este sa faci un control la Dr Zbranca, el te va indruma apoi spre un nutritionist bun, nu lua cine stie ce minuni, iti pot afecta organismul, asa ca este indicat sa mergi la un nutritionist sa-ti prescrie o dieta sigura.

4 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

In primul rand trebuie sa nu asociezi mancare, bea multa apa plata iar intre mese mananca cate un fruct sau un iaurt.Nu manca dupa ora 18 bea numa apa, evita dulciurile, sucurile cu acid, prajelile, pasteleetc. O data la o luna poti manca o inghetata pentru ca este indicata la regim.Nu trebuie sa ti un regim anume creeazati tu singura un regim care sa te ajute si care sa-l poti tine. Sper sa iei sfatul meu in considerare pentru ca si eu am tinut multe diete si au dat rezultate bune.Bafta

| Elly4all a răspuns:

OK.
Prima masa: Iaurt degresat 200g cu fulgi de ovaz / lapte zuzu verde cu muslii
A doua masa: Un fruct. Exemplu un mar, o para, o caisa, o piersica, un grapefruit orice fruct fara banane.
A treia masa: O friptura 200g cu salata si cu o lingurita de ulei/ Ton de peste cu boabe de porumb si salata verde sau varza si cu ceapa
A patra masa: Un pumn de miez de nuca sau arahide
A cincea masa: 200 g de branza cu o leguma. maxim 2 rosii mai mici, sau o rosie mai mare. in caz de va plac castravetii aveti voie 2 castraveti mai medii sau 3 mai mici./ 2 oua fierte + legume sau omelta din 2 oua doar intr-un strop de ulei;
Mananca in interval de 3 ore si beti multa apa.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potii mici draga mea.

| annitu_7383 a răspuns:

Nu.nu iti dam