| MadaMădalinamada567 a întrebat:

Îmi doresc sa ramân însărcinată dar momentan fac tratament cu ovule vaginale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Medicul tau ginecolog stie, el ti a dat tratamentul el stie daca poti ramane insarcinata, noi nu suntem doctori.

| calitro a răspuns:

Unele ovule pot conține substanțe care nu sunt recomandate în timpul sarcinii. Medicul tău ginecolog îți poate spune dacă ovulele pe care le folosești sunt sigure sau dacă trebuie să întrerupi tratamentul înainte de a încerca să concepi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Salut!
Iti recomand sa termini macar clasa a 8-a, inainte de a te apuca de copii.

| ioana748 a răspuns:

După tratament incerci sa ramai insarcinata.

| LisaJulie a răspuns:

In cazul asta trebuie sa aștepți terminarea tratamentului! Cu aceste lucruri nu este de joaca

| LisaJulie a răspuns:

Sunt multe femei care au încercat sa rămâne însărcinate in timpul tratamentelor din păcate au suferit avorturi spontane sau au murit la naștere! Mai bine urmeaza-ti tratamentului mai întâi

| Cipi1212 a răspuns:

Ovulele vaginale sunt pentru uscăciune in zona intimă.