| anonim_4396 a întrebat:

Imi este foarte frig mereu seara. Sunt 23 de grade in casa si mi-e frig si imi trece foarte greu. De la ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posiil raceala, posibil gripa, posibil covid.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De la metabolism.

| sweetys a răspuns:

Si la mine e aceeasi problema, dar stiu ca e de la circulatia periferica proasta. Pana la primavara, vara asa o sa o tin, pe frig si maini si picioare sloi.

| gratargratar a răspuns:

Se poate sa ai probleme endocrine, in special cu glanda tiroida (hipotiroidism). Iti recomand sa te duci la un medic endocrinolog (probabil prin trimitere de la medicul de familie).

| Aaaafhshabgy a răspuns (pentru gratargratar):

Sunt inalt si slab, nu cred ca e hipotiroidism

| gratargratar a răspuns (pentru Aaaafhshabgy):

Paliditate, oboseala, unghii fragile, probleme cu somnul, crampe musculare.

Depinde de cata vreme ai simptomul acesta al frigului. Daca e de putina vreme, poate fi o simpla viroza. Daca nu, e posibil sa fie ceva de natura endocrina, cum am spus. Asta se constata prin doctorul de familie. Mai mult ajutor online nu poti capata.