| Axei939 a întrebat:

Îmi este frica de faptul că aș putea avea cancer adică observ că nu mai urinzez cum urinam înainte.
Am și niste probleme cu ochii mă usutra rău dimineața când mă trezesc am problema asta de mai mult timp dar stau si mult pe telefon.
Dimineața mă usutra ochii și văd în ceață puțin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bea mai multa apa si vei urina mai des!
In ce privesc ochii, evita sa i stai toata ziua cu ei zgaiti in telefon si vei vedea ca nu te mai ustura deloc.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu ce legatura ar avea filmele respective cu urinarea sau cu usturimea ochilor.

Daca nu vezi bine, iti pui ochelari. Nu lentile de contact, ca alea pot produce usturimi.

| gabicoo a răspuns (pentru doctorandus):

Filmele XXX. Asta este legătura.

| doctorandus a răspuns (pentru gabicoo):

Nu are sens ce spui, medical vorbind.

In afara de faptul ca tu personal ai raca pe acele filme, nu are nicio baza stiintifica.

| doctorandus a răspuns (pentru gabicoo):

Enunti ideea absurda ca a privi filmele respective strica ochii, in timp ce a privi video-uri de Andrew Tate nu-i strica ochii.

Pentru ochi este acelasi lucru daca priveste filmele respective sau daca priveste o transmisie de fotbal.

| gabicoo a răspuns (pentru doctorandus):

Omule!
El se uită la filme XXX și în același timp și-o freacă. Așa sunt afectate și vederea și aparatul urinar.
Greu mai pricepi.
winking

| doctorandus a răspuns (pentru gabicoo):

Onania nu afecteaza aparatul urinar. A crede ca-l afecteaza negativ este simptom de psihoza.

S-o luam babeste: unde ai citit ca onania prejudiciaza aparatul urinar? Pe radio sant? In Formula AS sau alte reviste pentru coafeze?

| doctorandus a răspuns (pentru gabicoo):

Peter North si Ron Jeremy au avut probleme cu aparatul urinar? De cand erau tineri?

| gabicoo a răspuns:

De la telefon ți se trag ambele. Te uiți la multe filmulețe XXX și ți-o freci prea mult. Lasă telefonul și te vei simți mult mai bine.

| johnnny123 a răspuns:

"Nu mai urinez ca înainte și mă ustură ochii". Concluzie: cancer

Mă întreb de ce medicii au nevoie de atâția ani de studiu dacă orice copilaș de 15 ani poate diagnostica un cancer.

| Mindfulness a răspuns:

Ești ipohondru doar.

| shyde a răspuns:

Verifica-ti prostata, probabil o ai marita. Mergi la medici, vezi mai multi daca e cazul, unii nu te baga in seama.

Cancerul nu se manifesta chiar asa. Telefonul probabil n-are niciun fel de legatura.

| Rredhead8 a răspuns:

Eu zic că nu are rost sa te alarmezi chiar așa. Îți poți face niste analize de sânge și de urina ca sa vezi daca într-adevăr ai o problema. Iar telefonul și calculatorul îți afectează ochii.