| anonim_4396 a întrebat:

Îmi lăcrimează ochii rau când e frig sau bate puțin vantul, zici ca plâng nu știu ce sa fac, oare am conjunctivita? Am avut și când eram mic, mai am și cearcăne

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai conjunctivita, ca ti se inroseau ochii pana la rosu si te usturau rau, de nu puteai sa-i tii deschisi deloc.
Ceea ce ai tu, este de la somn insuficient, ochii sunt foarte obositi!

| Samariteanul a răspuns:

Cearcane+lacrimat egal somn insuficient.Sa nu-mi spui tu mie ca nu e asa pentru ca nici eu nu dorm mai mult de 6-7 ore si atunci cand casc imi lacrimeaza ochii sau cand e frig si imi tot apar cearcane.Incearca sa te odihnesti mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru Samariteanul):

Dorm 9-10 ore pe zi, poate o fi și de la asta nu știu ce sa zic și când dorm 11 ore și ies afara sa mă duc la școala bate vantu și îmi lăcrimează ochii.

| Samariteanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok,in cazul asta dormi prea mult...si daca bate vantul e posibil sa-ti intre gunoaie in ochii si de acolo si lacrimile

| bystefu a răspuns:

Cred ca e normal ca si mie mi se intampla.