| Alina09 a întrebat:

Imi pare rau ca postez asta la aceasta rubrica, dar am nevoie de un raspuns urgent..sunt disperata, nu mai stiu ce sa fac. de 2 zile mi au aparut un fel de noduli la ovare, in ambele parti. nu ma dor, dar ma deranjeaza si chiar nu stiu ce am. vi s a mai intamplat? stiti cumva din ce cauza e? sper sa nu fie nimic grav. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Buna! Nu stiu ce varsta ai, dar vreau sa stii ca daca ai luat cumva anticonceptionale dupa ureche, atunci asta e probabil cauza. Sunt cazuri cu gramada; de aceea este obligatoriu sa ti le prescrie un ginecolog dupa niste analize medicale amanuntite.
Ar mai putea fi o cauza: raceli netratate;
Cel mai bine e sa mergi la medic si sa iti dea un tratament.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Fa-ti un control. Nu astepa sa ghicim ce ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai sigur ar fi sa mergi la medic.