| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune ai mie medicamente care micsoreaza aciditatea?
Va rog cat de repede raspunsul.
Dau Funda, celui care imi scrie cel mai multe va rog frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| protos87 a răspuns:

Recomandarea ar fi sa mergi la farmacie si sa ceri antiacide. Gama este foarte larga, de la banalul carbune medicinal, pana la diverse comprimate.

| Azre a răspuns:

Dicarbocalm

| xena_1013 a răspuns:

Mergi la farmacie si cere pansamente gastrice... poti lua de exemplu si Triferment care impiedica aparitia arsurilor de la stomac(acidul)
PUPICI:*