| RM94 a întrebat:

Imi puteti spune alte droguri legale care sunt daunatoare/otravitoare pentru om? De exemplu tigarile si bauturile alcoolice. Si daca se poate sa imi spuneti ce efcte au?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Doar astea? zaharul causeaza mult mai ca astea da diabet, bolii cardiovasculare, cancer etc
fumatul oate in timp cauza cancer dar nu e 100% dovedit stiintific, da dependenta
alcool e sanatos in cantitati mici, vinul rosu e sanatos, alcool creste colesterolu bun scade ala rau, dar in excses ataca ficatul si creste violenta

1 răspuns:
| mentholinks a răspuns:

Mancarea procesata am auzit.