| andrada_3947 a întrebat:

Imi puteti spune cu ce pot sa imi inalbesc dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreea6bv a răspuns:

Iti poti albi dintii cu bibonat sau cu sare. imi dai fundita te rog

7 răspunsuri:
| pitbull60 a răspuns:

Buna! uite. mie mi-a zis profa de biologie ca iti poti inalbi dintii cu ulei de floarea soarelui nerafinat, daca ai de unde sa faci rost...chiar da rezultate in schimb trebuie sa stii ca este foarte toxic. daca cumva cat timp tii aia in gura inghiti.mergi la doctor de urgenta.ai mare grija cu toate ca te ajuta. dupa care sa te speli cu pasta de dinti si vei observa

| Georgi10 a răspuns:

Am citit intr-o carte ca sa iei coaja de la lamaie si sa iti dai pe dinti cu eabig grin

| uǝʞɔıp a răspuns:

Cu pasta de dinti

| timofte_2566 a răspuns:

Poti sa iti inalbesti dintii cu un praf numit,, favident'' il poti gasi in farmacie naturista. praful se foloseste cand vrei u; periuta trebuie udata si apoi o bagi in praf si te speli pe dinti, dar trebuie sa te speli si cu pasta de dinti deoarece daca te speli doare cu praf poate sa-ti apara carii sau alte probleme.deci te poti spala si cu pasta si praf.

NOname
| NOname a răspuns:

Cea mai rapida si eficienta metoda de albire a dintilor este cea cu laser/lumina pulsata (la stomatolog). Dar este destul de costisitoare (800-1500 RON (depinde de cabinet/stomatolog)) si mareste sensibilitatea dintilor, de fapt, ca majoritatea metodelor de albire. Iar ca sa ti-i albesti acasa putin (nu se vor albi de tot), poti sa te speli cu bicarbonat sau sare o data la 7-10 zile (nu mai des!), iar dupa - cu o pasta de dinti de calitate. Succes! Numai bine!

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute