| costinvlad a întrebat:

Imi recomandati ormus m complex adica aur monoatomic? Si daca m-am lovit la corp adica la cap il vindeca si capul? Dar daca am rupt o alunita si am baut si mancat prostii? Ms. Nu fumez si nu beau si nici droguri nu consum. Imi place alcoolul desi nu prea beau ca sunt la scoala si acasa nu ma lasa. Ms.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Orice metal este monoatomic, nu numai aurul.
Doar in compozitii chimice devine substanta poliatomica.

Prostia nu se vindeca nici cu aur, nici cu alte medicamente minune, fiindca nu s-a inventat inca antidotul.

| costinvlad explică (pentru Bula):

Pai aurul monoatomic( pulberea alba de aur, si ce mai are in aia) ce vindeca? Ms. Adica Au-M si celelalte.

| Bula a răspuns (pentru costinvlad):

"pulberea alba de aur, si ce mai are in aia" vindeca doar buzunarele credulilor big grin
Aurul are culoare GALBENA.
"Aurul" alb poate fi orice altceva, mai putin aur. tongue

| costinvlad explică (pentru Bula):

Http://www.ormus.ro/product-info.php? pachet-dieta-tratament-ormus-m-complex-pid178.html#sthash.mun8actm.dpbs
Acesta? Este bun? Adica eu ma refer daca intra in reactie cu ceea ce am in corp si are efecte pozitive gen sa ucida bacteriile si sa deschida glanda pineala ca am vazut asta pe net. Si daca poate vindeca boli.

| Bula a răspuns (pentru costinvlad):

Nu, nici asta nu vindeca prostia! laughing

Cica:
ORMUS PURE 20 ML
"este recoltat, derivat si extras din apa termala sarata din lacurile vulcanice de altitudine de pe Platoul Tibetan"
Imi dai si mie ceva coordonate la acele lacuri "vulcanice"

Eu insa iti pot vinde foarte ieftin un medicament CONFIRMAT de toata lumea: acid acetilicum salicilicum, sub forma de tablete: bucata costa DOAR 3 euro /pastila. Face chiar minuni in MULTE cazuri de boala!