| NoNameBitch a întrebat:

Imi spuneti si mie cum se manifesta maladia lupus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o boală autoimună care poate ajunge să declanșeze un cancer.
Mama mea a murit de cancer de col uterin pe fond de lupus.
http://www.sfatulmedicului.ro/......oimuna_925
Sănătate!
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Sunt foarte multe imptome ...afecteaza rinichii pielea...du-te la un medic si t eva ajuta

| LifeFail a răspuns:

Este o boală a pielii,care se caracterizează prin apariţia unor noduli, eventual şi plăgi, care distrug ţesuturile.

| liviu34 a răspuns:

Du-te la un doctor sa vezi ce se intampla cu tine mai exact

| NoNameBitch explică:

Nu este pentru mine.straight face