| BeatrICEBEA a întrebat:

Imi spuneti si mie niste remedii impotriva mahmurelii!?

Funda!big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

M-ai nimerit de data asta. Aseara am fost la o nunta si am venit matrafoxat acasa. Incearca castraveti murati (pe mine m-au linistit). Poti incerca o ciorba acra sau un ceai cu lamaie.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Daria a răspuns:

Trebuie sa consumi paine prajita cu miere de albine sau miere de papadie sau de galbenele preparata in casa. Mierea de galbenele se prepara astfel: se pun doua maini de flori uscate intr-un litru de apa si se dau in cateva clocote. Se ia vasul de pe foc, se acopera si se lasa sa stea pana a doua zi. Se filtreaza prin apasare, se adauga 1 kg de zahar tos si zeama de la o jumatate de lamaie si se fierbe in baie de aburi, la foc mic, pana ce siropul se leaga bine. Mierea de papadie se prepara la fel ca si cea de galbenele.winking
Mai stiu si alt remediu:Sa bei 3-4 ori /zi cate 100 ml de suc de portocale sau tomate.
Sper ca te-am ajutat>

| andre999 a răspuns:

Mananca niste iaurt, bea multa apa, incearca ceva bogat in calorii sunca, slanina. NU incerca lamaie sau cafea intrucat produc reflux esofagian si nici oua. Sanatate si succes. O sa-ti treaca in cateva ore, dar cei 1 milion de neuroni pierduti nu o sa se mai refaca.

| βÚβÚ a răspuns:

Salut!

O cafea tare fara zahar ar fi buna tongue si... zeama de varza e un remediu impotriva mahmurelii xD, un somn de 10 ore smug Ia sa vezi cum te trezesti apoi! Mai sunt, nu stiu nici eu prea multe...

Buh bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o vitamina B6, si fa o plimbare in ritm alert de vreo 20 minute. green ice tea rece.

| Ady00pk a răspuns:

TESTAT! Am vazut la Brainiac pe Discovery Channel si tipii aia nu gresescbig grin dupa o seara de bauta ia o aspirina si culcate! dimineata nu vei mai avea senzatia de mahmureala!

| pacalici a răspuns:

Ancearca cu red bull la mine a fost beton.

| SlowLikeSnow a răspuns:

Pai cand ajungi acasa asteapta cam 30 de min, ia o inghititura de bere si bea o cafea tare, si prin tare ma refer la foarte tare gasesti prin magazine din astea tari ca scrie pe ele. Mie asa imi zicea tatabig grinwinking. Succes:*

| smile a răspuns:

Un dus rece