| FreakyChucky a întrebat:

Imi ziceti si mie ceva medicament pentru durerile de menstruatie in afara de Vidan, Nurofen si Ibuprofen.da sa aiba efect rapid va roog :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

No Spa, nurofen, ketonal(in cazurile extreme!). ATENTIE! sa nu cumva sa iei algocalmin, iti opreste sangerarea si cand ii trece efectul durerile sunt mult mai mari!

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Saridon sau ibalgin

| BiuL a răspuns:

Cel mai bine e un antiflamator de exemplu Ketonal, eventual combinat cu No Spa daca durerile sunt mari.

| mixxjim a răspuns:

Cel mai bine mergi la medic daca ai dureri mari si el iti poate spune si ce sa iei, depinde si de varsta, si de istoricul medical, poti avea afectiuni care sa fie agravate de ceva luat dupa ureche sau sa fii alergica la ceva sau sa nu fie indicat pentru varsta ta.

| raluk27 a răspuns:

Saridonwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
O sticlă de apă caldă pe burtică, bea un ceai de mușețel, în perioada respectivă evită pe cât posibil efortul, să nu stai în frig, nu umbli cu mâinile în apă rece.
Multă sănătate!
Te pup!

| Okami23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ajuta doar cu leacurile astea babesti

| Pissicuts a răspuns:

Eu folosesc Dafalgan, si chiar imi trece durerea foarte repede! Si nurofenul este foarte bun, pe mine ma ajuta

| lostsoul4ever a răspuns:

Incearca Piafen

| Azµre a răspuns (pentru lostsoul4ever):

Nu e recomandat, scade tensiunea!

| AlexxaR a răspuns:

Eu folosesc de fiecare data Ibalgin. E o pastiluta roz dar e foarte buna! Cel putin mie imi trece rapid! Sper ca te-am ajutat:*

| Azµre a răspuns (pentru AlexxaR):

Ilbagin = Nurofen = Advil = Ibuprofen!
Același lucru.

| AlexxaR a răspuns (pentru Azµre):

Posibil dar eu nu iau altceva in afara de ibalgin cand sunt in momentele aleahappy

| Azµre a răspuns (pentru AlexxaR):

Eu ți-am zis, este unul și același lucru,
Denumire comuna internațională IBUPROFENUM

| anonim_4396 a răspuns (pentru Azµre):

Substanta actva e ibuprofenul.

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

În toate cele enumerate este ibuprofenul restul sunt excipienți.

| 99anonim99 a răspuns:

Reuprofen