| maxim789 a întrebat:

In afara de baschet sunt metode de cestere inaltime, sau spuneti daca baschetul te face inalt cu cat (cm)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Nu iti poate spune nimeni cu cati cm vei creste in înălțime daca joci baschet. Conteaza foarte mult de gena pe care o ai. Dacă ai probleme serioase cu înălțime mai bine consulți un medic, el iti poate da sfaturi mult mai utile decat iti putem da noi.

| eanadandre a răspuns:

Pai o sa iti dau cateva exemple care chiar merg.
1. Daca stai intins in pat cu stomacul in sus timp de 10 min. cresti cu 5 mm. Daca stai 20 de minute cresti 1cm.

2.trebuie sa te prinzi de o bara si sa stai prinsa de ea cu mainile! Asa muschi si corpul se vor mai lungi un pic si daca faci asa in fiecare zi se vor vedeau rezultatele.

4.Mergi pe bicicleta cam o ora pe zi si sa mergi 20-30 de km

5.sa sari cu coarda