| troleibuz a întrebat:

In casa este cald, dar mamei ii este frig de cateva saptamani. Intr-una tremura cu toate ca se imbraca foarte gros. Poate fi simptomul unei boli?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are febra. Sunt simptomele unei pneumonii. Sau fereasca D-zeu de altceva, la moda acum.
De atatea saptamani stai cu ea asa? Du-o la medic cat mai repede.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Frisoane? Are și temperatură?

Ia-i o pernă electrică https://www.emag.ro/......DZGM18BBM/

Sau umple niște pet-uri de 2 litri cu apă (aproape) fierbinte și dă-i mamei să le lipească de corp (in zone diferite, prin rotație), când e întinsă în pat, măcar până se încălzește.

| MarioADV a răspuns:

Proabil.Dar nu pot garanta nimic.Dar cateva saptamani? Nu ar fi trebuit sa mergeti la spital dupa doar 2-3 zile, daca se simtea asa si nu ii trecea? Mergeti la doctor.

| troleibuz explică (pentru MarioADV):

Ea zice ca e de la oboseala

| Anaisa19657 a răspuns:

Frisoane, temperatură, pneumonie, răceală mai veche...