| SexyChick a întrebat:

In cat timp imi va trece ragusala? Maine seara am ceva important de facut si trebuie sa imi revina vocea sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| niNNu a răspuns:

Ia miere

| Draagos a răspuns:

Eu zic ca in vreo 2 ani iti va trece thinking tu ce zici?

| DexterKill a răspuns:

Daca ai racit sau ai baut ceva rece va dura ceva, daca ai tipat ca animala iti trece peste noapte(doar partial)

| Radu1 a răspuns:

Probabil 2-3 zile
Uite cateva sfaturi sa scapi cat mai repede de raguseala :
1. Bea suc de lamaie, ceai de musetel; De asemenea incearca sa bei foarte multa apa.
2. Vorbeste cat mai putin ( sau deloc daca poti );
3. Nu vorbi in soapta ca iti faci mai mult rau;
4. Evita alcolul, mancarurile picante si tigarile;

BAFTA