| Alex2242 a întrebat:

In cat timp pot slabi cele 3-4 kg luate in urma tratamentului cu prednison? Tratamentul a fost asa: 15pastile pe zi 2 saptamani, 12pastile pe zi 2 saptamani, 9 pastile pe zi tot 2 saptamani, 6 pastile pe zi 2 saptamani (prezent) vinerea asta probabil mai continui cu 3 pastile pe zi inca doua saptamani sau doamne ajuta, o saptamana ca vreau sa slabesc cat mai repede...n.am voie efort fizic ca altfel mergeam la sala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Alimentație preponderent vegetariană, dar și lipsa mesei de seară.
Dacă starea fizică îți permite, mergi mai tot timpul pe jos si în pas vioi.