Întrebare recomandată | wiliamss433 a întrebat:

In cat timp te refaci dupa un preinfarct? trebuie sa stai in pat.e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poţi să-l faci pe picioare fără să-ţi dai seama.Dar dacă cănuieşti ceva, dacă ai avut o ameţeală puternică, un leşin, o durere puternică de gât sau stern, mergi urgent la un cardeolog, să nu fie mai apoi fatal.Doamne fereşte. Sănătate maximă!

| MihaiA a răspuns:

Depinde de varsta, depinde de organism, depinde de factorii externi, sunt multe aspecte de care se tine cont. Si da, un preinfarct nu numai ca-i grav, dar iti spune inima: Schimba-te! happy

| dydav a răspuns:

Tata a avut si nici nu si-a dat seama. era in camera foarte cald si m-a trezit mama ca nu stie ce are respira greu etc. m-am dus l-am trezit si i-am zis sa se duca in alta camera unde era mai racoare iar a 2a zi cand s-a trezit era speriat ca nu stia cum a ajuns acolo, a fost la doctor si a zis ca a avut preinfarct acum nu stiu depinde la tine de fiecare caz in parte nu prea ai dat detalii

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Este un semnal de atentie! daca nu se urmeaza corect tratamentul medicamentos, nu se renunta la efort intens si nu se evita stresul, poate urma altul, sau chiar un infarct! nu se sta numai la pat, se face miscare usoara, plimbare etc! multa sanatate happy