| toporishka a întrebat:

In ce alimente de gaseste acidul folic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Vitamina B9 gasesti in:
ficat de vita
spanac fiert
fasole neagră
sparanghel
varză de Bruxelles
salată verde
avocado
brocoli
mazăre
fasole roșie
rosii si suc de rosii
portocala si suc de portocale
alune prăjite (si/sau uscate)
grapefruit si suc de grapefruit
papaya
banană
ou fiert
pepene galben

| VasileDumitrescu a răspuns:

Buna, se gaseste in marea majoritate a legumelor. Daca vrei sa aflii mai multe detalii despre administrarea lui, efecte pozitive si negative, poti citi aici https://nootropiceromania.com/......utilizari/