| Andra098 a întrebat:

In ce parte se desfileteaza biluta de la pierce-ul din buric? Am incercat in ambele sensuri si nimic. Ma gandesc intr-o zi sa nu imi cada pur si simplu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BEmanuel87 a răspuns:

Deci ai incercat in ambele sensuri (tu, cu intentie vadita, cu forta depusa in desurubare - sau cel putin voita-desurubare) si nu a mers, da' iti e ca o sa cada de la sine putere? Ahahahaha. Tare happy

Nu stiu in ce parte se desfileaza. Nu folosesc asa ceva. Toate suruburile, insa, se desfileteaza spre stanga. Si becurile daca nu ma insel. Presupun ca si pierce-ul tau tot spre stanga se desface. Asta, btw, inseamna spre DREAPTA ta (fiindca e in buric si ai sa vezi totul "in oglinda"). Succes!

| iKronstadt a răspuns:

Spre stânga. În cazul tău, se pare că materialul din care este făcut piercing-ul este de foarte proastă calitate și a fost oxidat de către transpirație, filetul fiind distrus. Scoate-l repede prin tăiere cu un clește special. Bine că nu te-ai infectat până acum.