| Doremifa a întrebat:

In jur de 2 saptamani am pieptul foarte lasat, am 15 ani, complexez foarte tare, aveam pieptul mare, ridicat si frumos, insa acum e foarte moale si lasat. Aveti presupuneri de ce e asa sau ceva remedii pentru a le readuce la normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa sport. Sau treaba in casa. Sanii se lasa fiindca muschiul pectoral, care ii sustine, este prost dezvoltat, din cauza ca tu nu faci sufiecient efort in fiecare zi. Un exercitiu foarte bun este sa freci apasat ceva cu mainile (geamuri, usi, covoare, podele)

| cristi202 a răspuns (pentru Brigaela):

De aceea, femeile de "treaba", sau mai bine zis harnice, arata mai bine? happy
Acum inteleg de ce sotia mea, care are o viata foarte activa, arata foarte bine la 47 de ani...

| Brigaela a răspuns (pentru cristi202):

Da, munca in gospodarie intretine niste muschi de buna calitate, nu foarte voluminosi, dar fermi si puternici.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa sport! Mult exercitiu fizic ca muschii pectorali sa-i poata sustine!