| RalukaLuc a întrebat:

In noiembrie am facut tromboza iar cauza s-a dovedit a fi genetica. Inainte de tromboza luam Diane35 apoi le-am intrerupt. O luna am facut heparina si acum sunt pe wafarina. Din cauza acestui tratament mentruatia nu mi-a mai venit desi pana acum nu am avut niciun fel de probleme. Medicul ginecolog mi-a prescris Cerazette. Este cineva care a avut sau are tromboza si ia Cerazette?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum sa fie cauza genetica daca un efect secundar de la medicamentul ala e inchegarea? Normal la warfarina ar trebui sa ai mai mult sange la menstruatie. Si nu inteleg de ce ai inceput iar cu un anti sarcina? Ai facut amenoree, acu ce mai vrei, sa iti vina cheagul in creier? Fa analizele corespunzatoare si daca ai probleme cu greutatea nu mai lua din astea