| moldovan a întrebat:

In relatiile asistent-medic, medic personal-auxiliar
care este atitudinea asistentei medicale fata de ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stetoscop a răspuns:

Io cred ca vrei sa te faci medic sau asistent medical! Drept ii?
Fa te mai bine medic...nu de alta dar avem nevoie de tine, toti se duc din tara.
Relatia asistent/medic, medic/personal auxiliar e in functie de stilul fiecaruia, multi medici se inteleg mai bine cu asistentii medicali, decat cu colegii. E discutabil in astfel de realtii. Daca esti om "fain" poti fii cel mai bun prieten al sefului de clinica, asta cu o conditie, sa fii personal medical big grin